HALL OF FAME

KLUBBENS MESTRE

Find en oversigt over klubmestre og aldersmestre i Himmerland lige HER...

HOLES IN ONE

HER... kan du se en oversigt over de holes in one, der er indberettede i Himmerland fra den første registrerede i 1981 til nu.

ØVRIGE PRÆSTATIONER

Sat på siden 01.12.2022

BANEREKORDEN PÅ ACADEMY (nu: Pay&Play 6-hullers bane) SLÅET...

...med ét slag, men det er stadig Donald Thomsen, der står for præstationen. Denne gang blev den flotte score (48) sat 27/11 2022 behørigt bevidnet af Per Dalsgaard. MESTERLIGT, Donald!! Nogen der kan stikke dén??

Sat på siden 24.05.2021

BANEREKORD PÅ ACADEMY COURSE (nu: Pay&Play 6-hullers bane)

Tjek lige dette imponerende scorekort!! Runden er præsteret af Himmerlandsmedlemmet Donald Thomsen og bevidnet af Karsten Ginge 22. maj 2021. Bare 49 slag - hele 5 slag under banens par!! SÅDAN, Donald!! Kan DU slå den??